Profil Kaldırma Magneti

ANASAYFA / ÜRÜNLER / KALDIRMA MAGNETLERİ / Profil Kaldırma Magneti

Yaygın olarak kullanılan sapan ile yük kaldırma tekniğinin emniyetsiz bulunmasına istinaden geliştirilmiştir. Metal şeritler ile bağlanmış çeşitli tipteki (kutu, kare, lama, boru, köşebent gibi) profil paketlerinin kaldırılmasında kullanılır. Sapan gereksinimini ortadan kaldırdığı için kullanımı esnasında sapan işçisine ihtiyaç duyulmaz, sadece vinç operatörü vasıtasıyla yük kaldırılabilir.

Sapan ve takoz kullanılmadığı için stok sahası daha verimli kullanılır. Stok maliyetinin azaltılmasına doğrudan etkendir. Doğal mıknatıslar yapıları gereği yüzey teması ile yük taşıdıkları için profil kaldırma uygulamasında sadece elektro magnetler kullanılmaktadır.

İki adet magnetin kullanıldığı kütük kaldırma uygulamalarının aksine profil paketlerinin boylarına göre manyetik kaldırma sistemi 3 veya 4 adet magnetten oluşabilir. Daha fazla sayıda magnet kullanılmasının amacı profillerin nihai ürün olması nedeniyle gücü yayarak ürüne zarar gelmesini önlemektir. İlaveten sisteme eklenen 3. ve 4. magnetler vasıtası ile dengeli bir tutuş sağlanır ve paket içindeki profillerin eğilip burkulmasının önüne geçilir.

Değişken boydaki paketleri kaldırmak için magnetli sistem planlaması durumunda firmamız tarafından teleskopik taşıyıcı kirişli sistem önerilebilir. Kaldırılacak profil paketi boyları 4-12 metre arasında değişmekte ise kirişler teleskopik olarak tasarlanarak emniyetli bir şekilde taşınabilir.

Profil Magneti Seçerken Dikkat Edilecekler
  • Kaldırılacak paket içeriği (kutu, kare, lama, boru, köşebent vb.),
  • Magnetin kullanılacağı vincin kaldırma kapasitesi,
  • Profil paketinin minimum ve maksimum ölçüleri,
  • Profil paketinin minimum ve maksimum ağırlığı,
  • Tek seferde kaldırılacak profil paketi sayısı
+90 (216) 706 23 45 ‎+90 (531) 892 99 32
info@barvin.com.tr